Nawroplast – parapety wewnętrzne

RODZAJE PARAPETÓW WEWNĘTRZNYCH DOSTĘPNYCH W NASZEJ OFERCIE

Parapety wewnętrzne wspomagają mieszanie się ciepłego powietrza znad grzejnika z zimnym spływającym od okna. Dodatkowo zatrzymują kurz unoszący się znad grzejnika, co jest ich niewątpliwą zaletą. Brak parapetów wewnętrznych nie jest błędem, ale w domu mieszkalnym trudno byłoby to zaakceptować: bez wykończenia trwałym i łatwym do mycia materiałem powierzchnie ścian pod oknami szybko by się brudziły.

Materiał podokiennika warto zatem dobierać z uwzględnieniem przeznaczenia pomieszczenia: w gabinecie czy sypialni parapety mogą być drewniane, w pralni czy łazience – lepiej wybierać materiały odporne na wodę i stosowane w łazienkach środki czystości. Parapety wewnętrzne są dość ważnym detalem wystroju wnętrza, ale z ich eksponowaniem lepiej nie przesadzać. Warto dobrać je tak, by zbytnio nie zwracały uwagi, a więc dopasować je do stylu wnętrza.

Parapety komorowe PCV

Parapety PCV oklejone są gładką folią PCV, rdzeń wykonany jest z twardego PCV a sama okleina PCV pozwala na łatwe utrzymanie parapetu w czystości. Są one produkowane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, co w połączeniu z jego komorową konstrukcją gwarantuje stabilność zamontowanego parapetu oraz praktycznie brak możliwości odkształceń. Przeznaczone są do montażu ze wszystkimi dostępnymi rodzajami okien na rynku (PCV, drewniane, aluminiowe) zarówno w budynkach już istniejących, jak i nowo powstających.

Parapety PCV są bardzo lekkie, a więc ich transport nie stwarza żadnych problemów, podobnie jak ich montaż. Bardzo łatwo poddają się obróbce oraz bardzo łatwo je zamocować pod oknem. PCV coraz częściej w nowoczesnych aranżacjach mieszkań i domów eksponuje się parapety wewnętrzne, których powierzchnia pełni rolę dodatkowej półki np. na rośliny doniczkowe czy różnego rodzaju drobiazgi.

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze parapetu lub masz inne pytania – zadzwoń do nas:
+48 690 888 800 lub +48 662 158 800

DOSTĘPNE SZEROKOŚCI PARAPETÓW
KOMOROWYCH PCV:

15cm; 20cm; 25cm; 30cm; 35cm; 40cm; 50cm; 60cm

DOSTĘPNE DŁUGOŚCI
dowolna długość do max. 6 metrów bieżących

Parapet wewnętrzny PCV, kolor: Złoty Dąb

ZALETY PARAPETÓW PCV

Aby parapet mógł dobrze spełniać taką funkcję, musi być nie tylko wyjątkowo estetyczny, ale także odporny na uszkodzenia i trwały. Parapety wewnętrzne wykonane są z wielokomorowego PCV, co gwarantuje ich stabilność oraz bezproblemową pielęgnację.

Ich dodatkową zaletą jest także wyjątkowo prosty montaż przy pomocy zaprawy, taśmy uszczelniającej, pianki montażowej i silikonu. Zalety parapetów wewnętrznych PCV: dobrze izolują termicznie dzięki budowie komorowej, szczególnie w porównaniu z parapetami z materiałów naturalnych, są niezwykle łatwe w obróbce, można je przy pomocy standardowych narzędzi, łatwo dopasowywać do różnych sytuacji budowlanych, sa łatwe w pielęgnacji i długowieczne gdyż utrzymanie w czystości odbywa się przy użyciu ogólnie dostępnych środków czystości, ich powierzchnie zewnętrzne są odporne na ścieranie, zarysowania czy żar papierosowy, są przyjazne dla środowiska dzięki możliwości ich powtórnego przetwarzania (recyklingu), wykazują dużą odporność na wilgoć i temperaturę na obciążenie termiczne w zakresie temperatur od -30°C do +60°C.

Parapet wewnętrzny PCV, kolor: Orzech

Parapet wewnętrzny PCV, kolor: Mahoń

Parapet wewnętrzny PCV, kolor: Dąb bagienny, Wenge

Parapet wewnętrzny PCV, kolor: Dąb bielony

Parapet wewnętrzny PCV, kolor: Buk

Parapet wewnętrzny PCV, kolor: Biały

Parapet wewnętrzny PCV, kolor: Marmurek

Parapety z konglomeratu / aglomarmuru

ZALETY AGLOMARMURÓW

  • odłamki naturalnego kamienia powodują, że doskonale imitują parapety z marmuru;
  • aglomarmury są odporne na działanie promieni słonecznych;
  • absorbują temperaturę otoczenia dzięki czemu są przyjemne w dotyku;
  • są niezwykle trwałe, odporne na uderzenia i ścieranie;

DOSTĘPNE SZEROKOŚCI / DŁUGOŚCI
AGLOMARMURÓW:

Szerokość: min.15cm ~ max.124cm
Długość: max.300cm
Grubość: 2cm, 3cm

Aglomarmur jest produktem przemysłowym powstałym przez technologiczne połączenie wyselekcjonowanych odłamków naturalnego kamienia [ok. 95% masy] ze specjalnymi żywicami poliestrowymi [ok. 5% masy] stanowiącymi spoiwo dla tego materiału. Z aglomarmuru (konglomeratu) oprócz parapetów można wykonywać rozmaite inne produkty: blaty, półki, okładziny schodów i podestów itp. Parapety wewnętrzne nie są narażone na tak ekstremalne warunki atmosferyczne jak ich zewnętrzne odpowiedniki, dlatego materiał użyty do ich produkcji może być mniej odporny na zmienne warunki pogodowe. Obecnie również w wewnętrznych parapetach stosuje się rowek ściekowy. Ma on zapobiegać ewentualnemu zniszczeniu ściany w pokoju lub pomieszczeniu biurowym np. po zbyt obfitym podlaniu stojących na parapecie kwiatów.

W naszej ofercie aglomarmurów znajdują się następujące kolory:
Baltic Grey, Bianco Giancchio, Botticino, Breccia Aurora, Breccia Onciata, Breccia Sarda, Callacatta, Carnico, Cristal Whites, Misty White, New Marfil, Nordic Black, Perlato, Perlato Royal, Rosa Del Garda, Rosatica, Rossa Assiago, Werde Tireno, White Pearl.

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze parapetu lub masz inne pytania – zadzwoń do nas:
+48 690 888 800 lub +48 662 158 800

Parapet wewnętrzny z aglomarmuru, kolor: Silver Gray

Parapet wewnętrzny z aglomarmuru, kolor: Baltic Grey

Parapet wewnętrzny z aglomarmuru, kolor: Botticino

Parapety z konglomeratu / aglomarmuru

Parapet wewnętrzny z aglomarmuru, kolor: Carrara Micro

Parapet wewnętrzny z aglomarmuru, kolor: Breccia Onciata

Parapet wewnętrzny z aglomarmuru, kolor: Breccia Sarda

Parapet wewnętrzny z aglomarmuru, kolor: Calacatta

Parapet wewnętrzny z aglomarmuru, kolor: Fiorito

Parapet wewnętrzny z aglomarmuru, kolor: Cristal Whites

Parapet wewnętrzny z aglomarmuru, kolor: Breccia Aurora

Parapet wewnętrzny z aglomarmuru, kolor: New Marfil

Parapet wewnętrzny z aglomarmuru, kolor: Polare

Parapet wewnętrzny z aglomarmuru, kolor: Rosatica

Parapet wewnętrzny z aglomarmuru, kolor: Botticino

Parapet wewnętrzny z aglomarmuru, kolor: Perlato Royal

Parapet wewnętrzny z aglomarmuru, kolor: Misty White

Parapet wewnętrzny z aglomarmuru, kolor: White pearl

Parapet wewnętrzny z aglomarmuru, kolor: Nordic Black

Powered by pi-ART Agencja

Copyrights © Nawroplast 2015 | All Rights Reserved